Bing
 

Bing, pomenovaný tiež „zabijakom Googlu”, je vyhľadávač spustený korporáciou Microsoft 1. júna 2009. Vtedy sa ukázal v skúšobnej verzii, ale už o dva dni neskôr sa stal plne funkčný. Bing je nástupcom uvedeného v roku 1995 MSN Search, ktorý fungoval na začiatku v 10 jazykových verziách. Postupne tento projekt sa menil na novú verziu, Windows Live Search, ktorá v 2006 roku úplne vystriedala MSN Search. bing

Prvé plány spustenia nového, podľa mienky Microsoftu prelomového vyhľadávača sa objavili v novembri 2008. Na začiatku sa hovorilo o názve Kumo, ktorý bol hneď zmenený na konečnú verziu Bing. Do 3. júna 2009 Microsoft spustil projekt vo väčšine regiónov sveta, no v mnohých štátoch vyhľadávač má menej funkcií ako jeho americká verzia. .

K programu sú pridané mnohé doplnky, ako Bing Health hľadajúci informácie na tému zdravia, Bing Maps, Images, Video, Shopping a mnohé iné. Vyhľadávač mal byť prelomový, firma Microsoft očakávala veľký úspech, no zaznamenala ho?

Podľa hodnotenia domén vyhľadávačov, z ktorých na poľské stránky prechádzajú používatelia Internetu pripájajúci sa z územia Poľska, pripraveného firmou Gemius, Bingu používa len 1,65% poľských používateľov Internetu. Lepší výsledok má dokonca onet.pl a bezkonkurenčné Google. Podobné hodnoty Bing ziskáva v hodnotení vyhľadávacích motorov, kde program Microsoftu získal 1,65%, a Google výše 97%. Má Bing možnosť ovládnuť trh? Zistíme v budúcnosti.